Üsküdar Oto Çekici 

             Üsküdar Oto Çekici 

Üsküdar oto çekici, araç çekme konusunda gayet iyidir. Çünkü İstanbul gibi kalabalık bir şehrin kalabalık bir ilçesi olan Üsküdar oto çekici konusunda bir bakıma trafikli bir şehirde iyi olmak zorundadır. 

Günlük yaşamda trafikte çok fazla olumsuz durumla karşılaşabilinmektedir. Bunlardan en fazla olanları trafik kazaları ya da araçların bozulması durumlarıdır. Böyle durumlarda araçları kaldırmak için çekicilere başvururuz. Trafikte bulunan her türden arabayı çekebilecek tipten çekici vardır. Yani çekicilerde hemen hemen her tip aracı çekecek şekilde çekiciler mevcuttur. Dört farklı şekilde araç çekicisi vardır. Şimdi bunlardan bahsedelim. Birinci çekici türü oto transfer çekicisidir. Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç sayesinde araç kaldırılarak platforma alınır. Eğer araç indirilmek istenirse de bu makara gevşetilir ve araç indirilir. İkinci çekici türü çatallı çekicidir. 

Çekicide bulunan çatal aracın alt tarafına doğru uzatılır. Sonra bu çatalla kaldırılır ve araba çekicinin kasasına konulur. Bu sistemde yola göre yüklenen araç sağa veya sola alınabilir. Bu sistemde kablolu kumanda mevcuttur. Üçüncü çekici türü vinçli kayar platformdur. Bu çekiciyi kullanacak araçlar yolda kalmasına rağmen birazda olsa hareket ettirilebilen araçlardır. Böylelikle araç çekicide bulunan kayar platforma yüklenir. Eğer araç hareket edemiyor ise vinç yardımı ile araç platforma yüklenir. Çekicinin arkasında bulunan çift tekerlek çekici sayesinde aynı anda iki araç taşınabilir. Dördüncü ve son çekici türü tepeden çekicidir. Bu çekici türünü aslında her zaman görebiliriz. Genellikle trafik polislerinin kullanmış olduğu çekici türü budur. Tepeden inen vinç dört lastiğe bağlanır ve araç yukarıya çekilerek platforma yüklenir. Bu çekicide de arkada bulunan çift tekerlek çekici ile aynı anda iki araç taşınabilir. 

Çekici Çeşitleri Nelerdir ?

Çekicilerin yani bir diğer adıyla kurtarıcıların, çekecekleri araç özelliğine göre farklı çeşitleri vardır. Bunlardan birkaçını örnek verebiliriz. 

Çatallı çekici, çatallı çekicinin çalışma prensibi forklift düzeni gibidir. Forklift iş makinasında kullanılan çatallar yükü alttan kaldırır ve çekerek taşır. Tıpkı forklift düzeninde olduğu gibi araç altına giren iki büyük çatal sayesinde araç kaldırılır ve çekici kasasına konur. Yolun ve aracın uygunluğuna bağlı olarak sol ya da sağ taraftan araç çekiciye yüklenebilir. Tepeden çekici, tepeden çekici daha çok trafik polislerinin kullandığı bir kurtarıcı sistemidir. Tepeden çekicinin bir diğer adı ahtapot çekicidir. Burada vinç tepeden iner ve dörtlü çatalına tekerlekler bağlanır. Araç güvenli bir şekilde çekicinin kasasına yerleştirilir. Üsküdar oto çekici , yoğun bir ilçe olduğundan dikkatli ve güvenilirdir. Dört bir yandan çatal aracı ile tekerleğe bağlandığı için ahtapot gibi aracı sarar ve araç, çekici kasasına güvenle yerleştirilir. Kayar platform, trafikte sık karşılaşılan çekici sistemlerinden biridir. Eğer araç yolda kaldıysa ve hareket ettirebilme kapasitesi varsa araç, çekicide bulunan kayar platforma girer. Bir çeşit kaydırma da denebilir. Eğer aracın hareket etmesi imkânsız ise bu durumda devreye vinç girer. Bu vinç ile araç, platforma çekilir. Oto transfer çekicisi, oto transfer çekicisinde hidrolik makaralı bir vinç vardır. Bu vinç aracılığı ile çekilecek olan araç damperli bir platforma yüklenir. Aracın transferi sırasında damper kaldırılır ve makara gevşetilerek aracın güvenli bir şekilde çekilmesi sağlanır.Üsküdar oto çekici firmasının çok olması gerektiği bir ilçedir.

Araba Çekme Ücreti Ne  Kadar ?

Bu yıl araba çekme ücretlerine zam geldi. Yönetmelik 2021 yılı ücret tarifesi dikkate alınarak yapılan düzenlemeye göre park yasağı için araç çekme ücreti 130 liradan 160 lira 5 kuruşa çıkarıldı. 

Park yasağı dışında 5 kilometreye kadar özel taşıma ücreti de 100 liradan 160 lira 5 kuruşa yükseltildi. Kilometre başına 5 TL’lik ücret de 9 lira 60 kuruşa çıkarıldı. Çekilen veya trafikten men edilen araçlar için yediemin otopark ücreti günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye, motosikletlerde 5 TL’den 8 TL’ye, kamyonet-minibüs-arazi taşıtında 12 TL’den 17,6 TL’ye, kamyon, otobüs, tır, iş makinesinde ise 24 TL’den 23.98 TL’ye çıkarılmıştır.

Yol Yardım Nedir? 

Araç kullanımında trafik, uzun yol seyahatleri yıpratıcı bir süreçtir. Kullanımlarda araç arızalanmaları çok sık başınıza gelebilir. Aracın kullanımı dışında yolun bozukluğu ya da araçta var olan önceki arızalanmalar gibi durumlar yolda kalmanıza neden olabilir. Bu durumlarda yol yardım devreye girmektedir. Oto kurtarma görevi ile anılan yol yardım, arıza ya da kaza gibi durumlarda sizleri bulunduğunuz konumdan alarak en yakın oto servise götürmektedir. Yol yardım hizmetleri çoğu araç için sigorta içerisinde sunulmaktadır. Poliçeniz kapsamında bu sigorta durumunu genişletebilir ve ek hizmetler talep edebilirsiniz. Üsküdar oto çekici iletişim kurmak oldukça basittir.

Çekici, kişisel olarak sizlere hizmet sağlayan bir araçtır. Bu nedenle belirli bir ücretlendirme sunar. Sigorta kapsamında araçlar için belirli yol yardım paketleri sunulur. Bu paketler içerisinde belirli çekici masrafları karşılanmaktadır. Bu durumlarda farklı bir şeyle karşılaşmamak için sigortanızı iyi bir şekilde okumanız ve aracınıza ait tüm bilgileri bilmeniz gerekmektedir. Yol yardım hizmetlerine bakıldığında aslında bir oto kurtarma görevi olduğu söylenebilir. Eğer arıza bulunulan yerde halledilemeyecek durumda ise araç oto servislere götürülür. Ancak bulunulan noktada lastik değişimi gibi işlemler söz konusu ise aracınız o noktada da hizmet alabilir. 

Yol yardımı, Üsküdar oto çekici gibi yerleri lastik patlaması gibi durumlarda da arayabilirsiniz. Üsküdar oto çekici işinde oldukça iyidir. Yedek lastiğinizin olmaması ya da araç lastiği değiştirirken zorluk yaşamanız gibi durumlarda, yol yardımı aranmalıdır. Bu mağduriyettekiler için eğer lastiğiniz yok ise çekici hizmeti göndermektedirler. Eğer lastik var ancak değiştirmekte zorluk yaşanıyorsa yol yardımı lastik hizmetleri olarak bir hizmet sunulmaktadır. Yol yardım çekici kapsamında belirli kapsam aralıkları bulunmaktadır. Kapsam aralıkları yol yardım kapsamında oldukça geniştir. Aracınız için istenen tüm işlemler dâhilinde Üsküdar oto çekici, yol yardım sizlere ihtiyaç dâhilindeki tüm gereklilikleri sunacaktır. 

İletişime geçin
Bize yazın!
Merhaba randevu ve sorularınız için nasıl yardımcı olabilirim ?