Üsküdar Oto Çekici Fiyatları

Üsküdar Oto Çekici Fiyatları

Üsküdar da oto çekici fiyatları açısından oldukça pahalı bir ilçe olup araç çekme ve kurtarma konusunda gayet iyi firmalara ev sahipliği yapmaktadır.

Çünkü kalabalık bir şehrin kalabalık bir ilçesi olan Üsküdar oto çekici fiyatları konusunda trafikli bir şehirde olduğu için daha pahalı olmak durumunda kalmıştır.

Çekici Çeşitleri Nelerdir?

Üsküdar oto çekici fiyatları ile ilgili konuşmadan önce çekici çeşitlerinden söz etmek gerekmektedir. Günlük yaşantı da trafikte çokça olumsuz olan durumda karşılaşmak mümkündür. Bunlardan en sık olanı ise trafik kazaları ya da araçların bozulması durumlarından oluşmaktadır. Böyle durumlarda araçları kaldırmak ve götürmek için çekicilere başvurulmaktadır. Trafikte bulunan her türden arabayı çekebilecek tipte olan çekici çeşidi bulunmaktadır. Yani çekicilerde hemen hemen her şekilde aracı çekecek şekilde çekiciler vardır.

Dört farklı tip araç çekicisi geliştirilmiştir. Bunlardan bahsetmek gerekir ise birinci çekici türü oto transfer çekicisi ismiyle adlandırılır. Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç sayesinde araç yerden kaldırılmak suretiyle platforma alınmaktadır. Eğer araç indirilmek istenir ise de bu makara gevşetilerek araç indirilmektedir. 

İkinci çekici türüyse çatallı çekicidir. Çekicide bulunan çatal, aracın alt kısmına doğru uzatılmaktadır. Sonra bu çatal ile de kaldırılmaktadır ve araba çekicinin arka kasasına konmaktadır. Bu sistemde yola göre yüklenen araçlar sağa ya da sola alınma opsiyonu taşımaktadır. Bu sistemlerde kablolu kumanda vardır. 

Üçüncü çekici türü ise vinçli kayar platformu olan çekicilerdir. Bu çekiciyi kullanacak araçlar yolda kalmasına rağmen azıcıkta olsa hareket ettirilebilmektedir. Böylelikle araç çekicide olan kayar platforma yüklenmektedir.

Eğer araç hareket etmiyor ise vinç yardımıyla araç platforma yüklenmektedir. Çekicinin arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici sayesinde aynı anda iki adet araç taşıması mümkündür. Dördüncü ve de son çekici türü ise tepeden çekici ismiyle adlandırılmıştır. Genellikle trafik polisleri tarafından kullanılmaktadır. Tepeden inen vinç dört lastiğe bağlanıp araç yukarıya çekilip platforma yüklenmektedir.

Çekicilerin, çekeceği araç özelliğine göre farklı çeşitler bulunmaktadır. Çatallı çekicin çalışma prensibi forklift gibi düşünülmektedir. Forklift iş makinasında kullanılan çatallar yükü alttan kaldırıp çekerek taşımaktadır. Araç altına giren iki büyük çatal sayesinde araç kaldırılmaktadır ve kasaya konmaktadır.

Üsküdar da oto çekici açısından yoğun bir ilçe olduğu için güvenilirdir. Ayrıca Üsküdar oto çekici fiyatları da araçlara göre değişim göstermektedir. 

Çekici Ne Zaman Aranmalıdır?

Araç kullanımında trafik ve uzun yol seyahatleri yorucu ve yıpratan bir süreç sayılmaktadır. Kullanımlarda araç arızalanmaları çok sık kişilerin başına gelebilmektedir. Aracın kullanımı dışında yolun bozukluğu ya da araçta var olan önceki arızalanma gibi durumlar yolda kalmaya sebep olabilmektedir. Bu durumlarda yol yardım devreye girmektedir. 

Oto kurtarma görevi ile anılan yol yardım, arıza ya da kaza gibi vakitlerde kişinin bulunduğu konumdan alıp en yakın konumdaki oto servise götürmektedir. Yol yardım hizmetleri genel olarak araç için sigorta içerisinde sunulmaktadır. Poliçe kapsamında bu sigorta durumunu genişletir ve ek hizmetler talep edilebilmektedir. Üsküdar da oto çekicilerle, iletişim kurmak oldukça kolaydır ve Üsküdar oto çekici fiyatlarıdeğişiklik gösteren bir rakamdır.

Çekici Ücretleri

Üsküdar oto çekici fiyatları, Türkiye geneline göre pahalı olabilmektedir. Ancak genel inceleme yaptığımızda bu sene130 lira olan araç çekme ücreti 160 lira olduğunu söyleyebiliriz. Park yasağının dışında 5 km kadar özel taşıma 100 tlden 160 liraya yükselmiştir. Kilometre başına 5 liralık ücret de 9,60 türk lirasına çıkmıştır. Çekilen veya trafiğe çıkışı yasaklanan araçlar otopark ödemesi günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye kadar yükseltilmiştir.

İletişime geçin
Bize yazın!
Merhaba randevu ve sorularınız için nasıl yardımcı olabilirim ?