Üsküdar Civarı Oto Çekici

 Üsküdar Civarı Oto Çekici

Üsküdar civarı oto çekici, araç çekme ve kurtarma konusunda gayet iyidir ve pek çok kişi oto çekici hizmeti almaktadır.

Çünkü kalabalık bir şehrin kalabalık bir ilçesi olan Üsküdar civarı oto çekici konusunda bir bakıma trafikli bir şehirde iyi olmak zorundadır. Gittikçe artan oto çekici hizmetleri sürekli gelişim göstermektedir. Çekicilerin pek çok çeşidi söz konusudur ve sık kullanılmaları dolayısıyla da pek çok kişi oto çekicileri farkındadır.

Çekici Çeşitleri Nelerdir?

Günlük yaşantı da trafikte çok fazla olumsuz olan durumda karşılaşılabilmek mümkündür. Bunlardan en fazla olanı ise trafik kazaları ya da araçların bozulması durumlarından kendini belli etmektedir. Böyle durumlarda araçları kaldırmak ve götürmek için çekicilere başvurulması gerekmektedir. Trafikte bulunan her türden arabayı çekebilecek tipte olan çekici çeşidi üretilmiştir. Yani çekicilerde hemen hemen her şekilde aracı çekecek şekilde çekiciler bulunmaktadır.

Dört farklı tip araç çekicisi geliştirilmiştir. Bunlardan bahsetmek gerekir ise birinci çekici türü; oto transfer çekicisi olarak isimlendirilmektedir. Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç aracılığı ile araç yerden kaldırılıp platforma alınmaktadır. Eğer araç indirilmek isteniyor ise de bu makara gevşetilerek araç çekiciden indirilmektedir. İkinci çekici türü; çatallı çekicidir. Çekicide bulunan çatal aracın alt kısmına doğru olacak biçimde uzatılmaktadır. Sonra bu çatal ile araç kaldırılmaktadır ve çekicinin arka kasasına konmaktadır. Bu sistemde yola göre yüklenen araçlar sağa ya da sola alınabilmektedir. Bu sistemlerde kablolu kumanda bulunması söz konusudur. Üçüncü çekici türü ise vinçli kayar platformu olanlar çeşididir. Bu çekiciyi kullanacak araçlar yolda kalmasına rağmen azıcık bile olsa hareket ettirilebilen araçlardır. Böylelikle araç çekicide olan kayarak platforma yüklenmektedir. 

Eğer araç asla hareket etmiyor ise vinç yardımı ile araç platforma yüklenmektedir. Çekicinin arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici kullanılarak aynı anda iki adet araç taşınabilmektedir. Dördüncü ve de son çekici çeşidi ise tepeden çekicidir. Genel olarak trafik polisleri kullanmaktadır. Tepeden inen vinç dört lastiğe bağlanarak araç yukarıya çekilip platforma yüklenmektedir. 

Çekicilerin, kurtarıp çekeceği araç özelliğine göre farklı çeşitler kullanılmaktadır. Çatallı çekicin çalışma prensibi forklift gibi olmaktadır. Forklift iş makinasında kullanılan çatallar yükü alttan kaldırıp çekmek suretiyle çıkmaktadır. Araç altına giren iki büyük çatal sayesinde araç havaya kaldırılmak suretiyle kasaya konmaktadır. Yolun ve aracın uygunluğuna bağlı olarak sol ya da sağ taraflardan araç çekiciye yüklenebilmektedir. Tepeden çekici ise daha çok trafik polislerinin kullandığı bir araç çekme sistemidir.

Tepeden çekicinin diğer ismi ise ahtapot çekici biçimindedir. Burada vinç tepeden aşağı doğru inmektedir ve dörtlü çatalına tekerlekler bağlanmaktadır. Araç güvenli olacak biçimde çekicinin kasasına düzgünde konmaktadır. Üsküdar civarı oto çekici, yoğun bir ilçe olduğu için dikkatli ve güvenilirdir. Dört tarafından da çatal aracı ile tekerleğe bağlandığı için ahtapot gibi aracı sarmaktadır ve araç, çekici kasasına güvenli bir biçimde yerleştirilmektedir. Kayar platform, yine trafikte sıklıkla karşılaşılan çekici sistemlerinden en önde geleni sayılmaktadır. Eğer araç yolda kalmış ise ve aynı zamanda aracın hareket ettirme kapasitesi var ise araç, çekicide bulunan kayar platforma girebilmektedir. Buna kaydırma işlemi de denebilmektedir. 

Eğer araç hareket etmiyor ise bu durumda devreye vinç sistemi girmektedir. Bu vinç ile araç, platformdaki alana çekilmektedir. Oto transfer çekicisi ise hidrolik makaralı bir vinç bulundurulmaktadır. Bu vinç aracılığı ile çekilecek olan araç damperli bir platforma konarak sabitlenmektedir. Araç transfer edilirken damper havaya kalkmakta ve makara gevşetilmek suretiyle aracın güvenli şekilde çekilmesi sağlanmaktadır. Üsküdar civarı oto çekici firmasının çok olması gereken bir bölgedir ve bölgede gün geçtikçe oto çekim hizmeti veren dükkan sayısı artmaktadır.

Çekici Ne Zaman Aranmalı?

Araç kullanımında trafik ve uzun yol seyahatleri yorucu ve yıpratan bir süreç sayılmaktadır. Kullanımlarda araç arızalanmaları çok sık bireylerin başına gelmektedir. Aracın kullanımı haricinde yolun bozukluğu ya da araçta var olan önceki arızalanma gibi durumlar yolda kalmaya sebep olabilmektedir. Bu durumlarda yol yardım devreye girmektedir. 

Otomobil kurtarma görevi ile anılan yol yardım, arıza ya da kaza gibi vakitlerde kişinin bulunduğu konumdan alıp en yakın oto servise götürmektedir. Yol yardım hizmetleri genel olarak araç için sigorta içerisinde sunulmaktadır. Poliçe kapsamında bu sigorta durumunu genişletir ve ek hizmetler talep edilebilmektedir. Üsküdar civarı oto çekici, firmaları ile iletişim kurmak oldukça kolaydır.

Çekici, kişiye özel olarak kişiye hizmet sağlayan bir araçtır. Bu nedenden ötürü belirli bir ücretlendirme yapmaktadır. Sigorta kapsamında araçlar için belirli yol yardım paketleri sunulmaktadır. Bu paketler içerisinde belli çekici masrafları da karşılanmaktadır. Bu gibi durumlarda olumsuz bir şeyle karşılaşmamak için sigorta iyi bir şekilde okumak ve araca ait tüm bilgilerin bilinmesi gerekmektedir. Yol yardım hizmetlerine bakıldığında asıl olarak bir oto kurtarma görevi olduğu söylenmektedir. Eğer arıza bulunulan alanda halledilmeyecek bir durum var ise araç oto servise götürülerek işleme alınmaktadır. Fakat bulunulan noktada lastik değişimi gibi işlemler söz konusu ise aracınız o yerde de hizmet alınmaktadır. 

Yol yardımı, Üsküdar civarı oto çekici gibi yerleri lastik patlaması gibi durumlarda da aranabilmektedir. Üsküdar civarı oto çekici işinde oldukça başarılıdır. Yedek lastik olmaması ya da araç lastiği değiştirirken zorluk yaşanması gibi durumlarda, yol yardımı aranmalı ve yardım beklenmelidir. Bu mağduriyeti yaşayan kişiler için eğer lastik yok ise çekici hizmeti iletilmektedir. Eğer lastik var fakat değiştirmekte zorluk yaşanıyorsa yol yardımı lastik hizmetleri olarak bir hizmet sunulmaktadır. Yol yardım çekici kapsamında belli kapsam aralıkları söz konusudur. Kapsam aralıkları yol yardım alanında son derece geniştir. Araç için istenen tüm işlemler dâhilinde Üsküdar civarı oto çekici, yol yardım danışana ihtiyaç dâhilindeki tüm gereklilikleri sunacaktır. 

Çekici Ücretleri

Bu sene araba çekme ücretlerine de her yıl geldiği gibi zam gelmiştir. 30 lirayı aşkın bir zam yapıldığı yani 130 lira olan araç çekme ücreti 160 lira olduğu bilinmektedir. Park yasağının haricinde 5 km kadar özel taşıma ücreti; 100 tlden 160 liraya yükselmiştir. Kilometre başına 5 liralık ücret de 9,60 türk lirasına çıkmıştır. Çekilen ya da trafiğe çıkışı yasaklanan araçlar, otopark ödemesi günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye kadar da artış göstermiştir.

İletişime geçin
Bize yazın!
Merhaba randevu ve sorularınız için nasıl yardımcı olabilirim ?