http://www.ayzotokurtarma.com/

Ümraniye Oto Çekici Fiyatları

Ümraniye oto çekici fiyatları açısından oldukça pahalı bir ilçe olup araç çekme ve kurtarma konusunda gayet iyi firmalara ev sahipliği yapmaktadır.

Çünkü kalabalık bir şehrin kalabalık bir ilçesi olan Ümraniye oto çekici fiyatları konusunda trafikli bir şehirde olduğu için daha pahalı olmak durumunda kalmıştır.

Çekici Çeşitleri Nelerdir?

Ümraniye oto çekici fiyatları ile ilgili konuşmadan önce çekici çeşitlerinden söz etmek gerekmektedir. Günlük hayatta trafikte çokça olumsuz olan durumda karşılaşmak mümkündür. Bunlardan en sık karşılaşılanı ise trafik kazaları ya da araçların bozulması durumlarından oluşmaktadır. Böyle durumlarla karşı karşıya kalındığı zaman araçları kaldırmak ve götürmek için çekicilere başvurulmaktadır. Trafikte bulunan her türden arabayı çekebilecek tipte olan çekici çeşidi üretilmiştir. 

Dört farklı tip oto çekicisi geliştirilmiştir. Bunlardan bahsetmek gerekir ise birinci çekici türü oto transfer çekicisi biçiminde adlandırılır. Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç yardımıyla araç yerden kaldırılmak suretiyle platforma alınmaktadır. Eğer araç indirilmek isteniyorsa da bu makara gevşetilerek araç indirilmektedir. 

İkinci çekici türüyse çatallı çekici ismi ile isimlendirilmiştir. Çekicide bulunan çatal, aracın alt kısmına doğru gönderilmektedir. Sonra bu çatal ile de oto kaldırılmaktadır ve çekicinin arka kasasına konmaktadır. Bu sistemde yola göre yüklenen araçlar sağa ya da sola alınma opsiyonu tanımaktadır. Bu sistemlerde kablolu kumanda kullanımı söz konusudur. 

Üçüncü çekici türü ise vinçli kayar platformu olan oto çekicisidir. Bu çekiciyi kullanacak araçlar yolda kalmasına rağmen azıcık dahi olsa hareket ettirilebilmektedir. Böylece araç çekicide olan kayacaktır ve platforma yüklenmektedir. 

Eğer araç hareket etmiyorsa vinç yardımıyla araç platforma yüklenebilmektedir. Çekicinin arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici sayesinde aynı anda iki adet araç taşıması mümkün hale getirilmiştir. Son çekici türü ise tepeden çekici ismiyle adlandırılmıştır. Genel biçimde trafik polisleri tarafından kullanılmaktadır. Tepeden inen vinç dört lastiğe bağlanıp araç yukarıya çekilip platforma alınmaktadır.

Çekicilerin, çekeceği araç özelliğine göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Çatallı çekicin çalışma prensibi forklift makinesi gibi düşünülmektedir. Forklift iş makinasında kullanılan çatallar yükü alt kısımdan kaldırıp çekerek taşımaktadır. Araç altına giren iki büyük çatal sayesinde araç kaldırılmaktadır ve çekicinin kasasına konmaktadır. 

Ümraniye de oto çekici açısından yoğun bir ilçe olduğu için güvenilirdir. Ayrıca Ümraniye oto çekici fiyatlarıda araçlara göre değişim göstermektedir. 

Çekici Ne Zaman Aranmalıdır?

Araç kullanımında trafik ve uzun yol seyahatleri yorucu ve yıpratan bir süreç olarak görülmektedir. Kullanımlarda araç arızalanmaları çok sık bireylerin başına gelebilmektedir. Aracın kullanımı haricinde yolun bozukluğu ya da araçta var olan önceki arızalanma gibi durumlar yolda kalmaya sebep olabilmektedir. Bu durumlarda oto yardım devreye girmektedir. 

Oto kurtarma görevi ile anılan yol yardım, arıza ya da kaza gibi durumlarda bireyin bulunduğu konumdan alıp en yakın konumdaki oto servise götürmektedir. Yol yardım hizmetleri genel olarak araç için sigorta içerisinde yer almaktadır. Poliçe kapsamında bu sigorta durumunu genişletmek ve ek hizmetler talep etmek mümkündür. Ümraniye de oto çekicilerle, iletişim kurmak oldukça kolaydır ve Ümraniye oto çekici fiyatlarıdeğişiklik gösteren bir rakamdır.

Çekici Ücretleri

Ümraniye oto çekici fiyatları, Türkiye geneline göre pahalı olabilmektedir. Ancak genel inceleme yaptığımızda geçen sene 130 lira olan araç çekme ücreti, bu sene 160 liraya çıkmıştır. Park yasağının dışında 5 km kadar özel taşıma 100 tl ücretinden 160 liraya yükselmiştir. Kilometre başına 5 liralık ücret de 9,60 türk lirasına yükselmiştir. Çekilen ya da trafiğe çıkışı yasaklanan araçlar otopark ödemesi günlük otomobillerde 12 TL’den 16 TL’ye kadar artmıştır.

İletişime geçin
Bize yazın!
Merhaba randevu ve sorularınız için nasıl yardımcı olabilirim ?