Ümraniye Civarı Oto Çekici

Ümraniye Civarı Oto Çekici

Ümraniye civarı oto çekici konusu oldukça gelişmiştir ve bilindiği üzere çekici kelimesi, gününü trafikte geçirenlerin oldukça sık duyduğu kavramdır. 

İstanbul gibi olan büyük şehirlerde arabayı park ederken en büyük endişe nedeni olan parkın yasak olup olmadığıdır ki bu konu her zaman çekicilere bağlanmaktadır. Özellikle Ümraniye gibi yoğun olan bir ilçede Ümraniye civarı oto çekici çok yaygın sayıya sahiptir.

Trafikte çekici ne işe yarar sorusu son derece sık sorulmaktadır. İşe giderken, yük taşırken ya da belli bir yol ile ulaşım sırasında en büyük destekçi konumunda araçlar bulunmaktadır. Özellikli olarak büyük şehirlerde trafikte oluşan kazalar ve araç arızaları en çok yaşanan sorunlardan birkaç tanesidir. Bazı durumlarda kaza yapan aracı tekrardan çalıştırıp yola devam etmek imkânsız bir duruma gelebilmektedir ya da şehirlerarası bir yerde araç birden arızalanabilmektedir. Bu gibi durumlarda çekiciye ulaşmak gerekmektedir. Çekiciler hemen hemen her şekilde aracı çekebilecek kapasitesi olan araçlara denmektedir. Çekici araçları kurtarıcı konumunda görülen araçlardır.

Çekici nedir sorusunun kısaca cevabını bu biçimde verebilmekteyiz. Römork ya da yarı römorklar ve başka araç türlerini çekmek için üretilmiş, yük taşımayan motorlu taşıtlara çekici adı verilmektedir. Çekiciler bir diğer adı ile kurtarıcılar, birkaç çeşitten oluşmakta olan araçlardır. Bazı çekiciler yalnızca trafikteki araçlarda yaşanan sorunlar için destek verirken bazı çekiciler ise kendi alanında hizmet verir. Yüksek ton taşıma kapasitesi bulunan çekiciler, bu zamanlar birçok iş alanında kişilerin karşısına çıkmaktadır. Ümraniye civarı oto çekiciçok olması gereken bir ilçedir ve gün geçtikçe bu civarda çekici sayısı artmaktadır.

Çekici Özellikleri Nelerdir?

Kurtarıcıların yani bir diğer adıyla çekicilerin, çekecekleri aracın özelliklerine göre farklı çeşitleri ve özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini örneklendirmemiz gerekir ise çatallı çekicinin çalışması forklift düzeni gibidir. Forklift iş makinasında kullanılan çatallar, yükü alttan tutup kaldırmaktadır ve yolda kalmış olan araçları çekerek taşımaktadır. Tıpkı forklift düzeninde olduğu gibi araç altına giren iki adet büyük çatal sayesinde araç kaldırılmaktadır ve araç çekici kasasına konmaktadır. Yolun ve aracın uygunluk durumuna bağlı olarak sol ya da sağ taraftan araç çekici ile yüklenebilmektedir.

Tepeden çekici, daha çok trafik polislerinin kullandığı bir çekici sistemine denmektedir. Bu tepeden çekicinin bir diğer adı ahtapot çekici olarak da adlandırılmaktadır. Bu durumda vinç öncelikle tepeden inmektedir ve dörtlü çatalına tekerlekler bağlanmaktadır. Araç güvenli bir şekilde çekicinin kasasına konulmaktadır. Ümraniye civarı oto çekici, çok yoğun bir ilçe olduğundan dolayı dikkatli ve de güvenilir sürmektedir. Dört bir taraftan çatal aracı ile tekerleğe bağlandığından ötürü ahtapot gibi aracı sarmakta olan bir çekicidir ve araç, çekici kasasına güvenli bir şekilde yerleştirilmektedir.

Kayar platform, trafikte son derece sık biçimde karşılaşılan çekici sistemi olan bir araçtır. Eğer araç yolda kalmış ise ve hareket ettirebilme kapasitesi var ise araç, çekicide bulunan kayar platforma ilerletilerek çekim işlemi yapılmaktadır. Bir çeşit kaydırma yöntemi de denebilmektedir. Eğer aracın hareket etmesi çok zor ise bu durumda devreye vinç girmektedir. Bu vinç ile araç, kayan platforma çekilmektedir. Oto transfer çekicisi, oto transfer çekicisinde ise hidrolik makaralı olan bir vinç söz konusudur. Bu vinç aracılığıyla çekilecek olan araç damperli olan platforma yüklenmektedir. Aracın transferi esnasında damper kaldırılmaktadır ve makara gevşetilip aracın güvenli bir şekilde çekilmesi sağlanmaktadır. Ümraniye cibvarı oto çekici çok fazla olması gereken bir ilçedir. Gün geçtikçe de bölgede yeni oto çekiciler açılmaktadır.

Çekici Ücretleri

Bu yıl araba çekme ücretlerine de ciddi oranda zam gelmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME Toplantısı’nda araç çekme ve park ücretlerine zam kararı almıştır. Yönetmeliği 2021 yılı ücret tarifesi dikkate alınarak yapılan düzenlemeye göre park yasağı için araç çekme ücreti 30 lira 5kuruş kadar zam gelmiştir. 

Park yasağı dışında 5 kilometreye kadar özel taşıma ücreti de 60 lira 5 kuruş kadar yükseltilmiştir. Kilometre başına 4 lira kadar zorlanan bir zam söz konusudur. Çekilen ya da trafikten atılan araçlar için otopark ücreti günlük otomobillerde 4 tl zam, motosikletlerde 3 tl zam, kamyonet, minibüs, arazi taşıtında 6 tl zam, kamyon, otobüs, tır, iş makinesinde ise1 tl değerinde çıkarılmıştır. Ayrıca Ümraniye civarı oto çekici fiyatları da değişiklik gösteren bir unsurdur.

Çekici Ne Durumlarda Aranmaktadır?

Araçların arızalanmaları ve dikkatsiz bir kullanımdan ötürü olan kazalar çok fazla yaşanmaktadır. Bu kazaların yaşanmasından sonra araç hareket edemeyecek duruma gelebilmektedir ya da kaza sebebiyle aracın oto servise götürülmesi gerekebilmektedir. Bu durumda yol yardım hizmetlerinden yardım alınması gerekmektedir. Tüm saatler boyunca yol yardım hizmetleri satın almak mümkündür. 

Olayın yaşandığı an arama ya da mesaj yolu ile istekte bulunulması halinde danışana en kısa sürede yardım sağlanmaktadır. Belirli şirketler tarafından sağlansa bile yol yardım işlemi kara yolu olarak bilinen noktalarda hizmet vermekte olan bir durumdur. Hizmetten yararlanmak istenmesi durumunda gerekli süreç, seri bir şekilde başlamaktadır. İhtiyaç olabileceği ve irtibatta kalınması gerektiğinden çekici numarası danışana verilmektedir ve arama yöntemi ile ihtiyaç anında destek sağlanmaktadır.

Ümraniye civarı oto çekici, yol yardım hizmetleri aranması halinde ilk olarak yerinizin tespiti yapılmaktadır. Tespit işleminin ardından araç için bir yol yardım ekibi gönderilmektedir. Ekip aracın bulunduğu noktadan alınmakta ve sonrasında en yakın oto servise götürülmektedir. Oto servis hizmetinde araç için bölgede tanıdığınız bir oto servise gidilebilmektedir.

Taşıma hizmetleri çoğunluk ile ücretsiz bir hizmet olarak yapılmaktadır. Fakat daha evvel de bahsedildiği gibi bu sigorta kapsamında sağlanmadıysa ücretli olarak da sunulabilmekte olan bir hizmettir. Aracınızın kasko ve sigortası bu konuda oldukça önemli bir husustur. Oto servis hizmeti de aynı şekilde aracın sigorta durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Araçlar için yapılan işlem sigorta karşılamasını geçiyor ise belli bir miktara kadar karşılayabilmektedir. Sigorta, kasko kapsamı dışında yol da yardım hizmeti durumunu bilmek önemli bir husustur. Ümraniye civarı oto çekici, yol yardımı vb. yol yardımlar bazı durumlarda direkt olarak danışan kişiyi yetkili servislere götürebilmektedirler. Bu sebepten ötürü araç için yapılan sigortalama durumu çokça önemlidir. Ümraniye civarı oto çekici, yoğun bir ilçe olduğundan çekicilik konusunda da güvenilir ve de yaygındır.

İletişime geçin
Bize yazın!
Merhaba randevu ve sorularınız için nasıl yardımcı olabilirim ?