Araç çekici telefon

Araç Çekici Telefon

Araç çekici telefon ile kolaylıkla alınabilecek bir hizmet olup yolda kalan ya da kaza yapan kişilerin aldığı bir hizmettir.

Günümüzde özellikle kalabalık şehirlerde çok fazla araç çekici hizmeti alınmaktadır. Bu hizmeti alabilmek için araç çekici telefon numaraları ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Araç Çekici Hizmeti

Araç çekici hizmeti, özellikle kalabalık şehirlerde daha sık verilen bir hizmet olup günümüzde oldukça yaygındır. Okula giderken, işe giderken, seyahat ederken ya da bir noktaya ulaşmaya çalışırken kısacası gün içerisinde pek çok durumda kişiler araçları ile yolculuk yapmaktadır. Özellikle kalabalık şehirlerde trafik kazaları ve araç arızaları, trafiğin ve araçların yoğunluğunu göz önünde bulundurduğunda çok daha sık karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebepleri arasında şoförlerin kendilerine olan aşırı özgüvenleri de bulunmaktadır. Tabi ki bu hizmet sadece kaza anında kullanılan ya da başvurulan bir hizmet değildir. Araç çekici telefon ile kolaylıkla iletişime geçilebilen bir hizmettir.

Ancak bazı durumlarda kaza yapan araçların tekrardan çalıştırılıp yola devam etmesi mümkün olmayan bir hal alabilmektedir. Aynı şekilde şehirlerarası yollarda ya da ıssız otobanlarda arızalanan araçları da çalıştırmak mümkün olmayabilmektedir. Bu problemin sebebi bazen trafik kazalarıyken bazen ise araçların durup dururken arızalanması durumudur.

Böyle durumlarda araç çekici telefon numarası kullanarak çağırmak ve bu hizmeti almak gerekmektedir. Çekiciler hemen hemen her tip araç için – büyük araç, küçük ataç, motor vb. ayrım yapmadan – hizmet verirler. Araç çekici hizmeti özellikle kalabalık şehirlerde çok daha sık başvurulan bir hizmettir. Bunun nedeni de kalabalık yerlerde daha fazla bireysel araçların ya da toplu taşımanın araçlarının bulunmasıdır. Yine kalabalık şehirlerde daha fazla araç çekici telefon numarası bulmak da mümkündür.

Kaza vaktinde araçlar yolda kaldığı için araçları oto servislere götürmek mümkün olmamaktadır. Bundan ötürü de kazazedeler, bu hizmeti almak durumunda kalmaktadır. Her sigorta ve yol yardım paketi içerisinde çekici hizmeti yer almaktadır. Araçların ihtiyacı olduğu her durumda otomobil kurtarma sisteminden çekiciler yardımlarına gelmektedirler. 

Araç çekici hizmeti, firmalar tarafından kişiler için tahsis edilmektedir ve araç en yakın otomobil servisine çekilmektedir. Araç çekici telefon numarası bu noktada kişilere de gerekli ulaşımları sağlanması için verilmektedir. Bazı durumlarda çekici hizmetleri de yetersiz kalabilmektedir. Bu neden dolayısıyla da en doğru hizmeti almak için doğru sigorta sistemi ile çalışılması önemlidir.

Çekici Ne İşe Yaramaktadır?

Daha önce de söz ettiğimiz gibi çekici; olası kazalarda, trafiğin sıkışık olduğu alanlarda, arzulanan araçları çekebilmek adına çağrılmakta olan bir meslektir. Çekici hizmeti sayesinde diğer araçlar için yol kapanmış olmaz ve kaza yapan ya da arızalanan araç, tamir edebilmek üzere tamirhaneye götürülmektedir. 

Yol yardım firmalarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun sebebi ise araçların sık sık kaza yapmalarıdır. Yaşanan kazanın sonrasından araçların yolda kalmaları durumunda çekiciler araçları bulunduğu konumdan alınmaktadırlar. Bu neden dolayısıyla özellikle günümüzde bu hizmet oldukça önemli bir yere sahiptir. Kalabalık şehirlerde çekici hizmetine çok ihtiyaç bulunmaktadır. Fazla ihtiyaçtan dolayı da bu meslek grubunu icra eden kişi sayısı da fazladır. Dolayısıyla kalabalık şehirlerde araç çekici telefon numarası bulmak daha basittir.

Çekici Çeşitleri

Araç çekicilerinin çekecekleri araç türüne ve çekim yöntemlerine göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitleri; çatallı çekici, tepeden çekici, vinçli kayan platform ve otomobil transfer çekici biçimde sıralamak doğrudur.

Çatalı çekici kullanılan çekici hizmeti için; altına giren iki büyük çatal yardımı sayesinde araç, forklift düzeninde olduğu gibi kaldırılmak suretiyle çekici kasasına koymaktadır. Bu hizmet sisteminde yolun ve aracın uygunluğuna göre araç ister sağ taraftan ister sol taraftan çekici aracına yüklenebilmektedir. Kablolu bir kumandası olan tek çekici çeşididir. Çok basit bir şekilde uygulanması söz konusudur. Pek çok çekici hizmetinin uygulanırken kullanılan çekici türüdür. Bu çekiciye ulaşmak için araç çekici telefon numaralarını kullanmak gereklidir.

İkinci bir çekici türü ise tepeden çekicidir. Tepeden çekici çeşidi, genel olarak trafik polislerin kullandığı araç çekme sistemine denmektedir. Bu çekici tipi aynı zamanda ahtapot çekici olarak bilinir. Tepeden inen vincin dörtlü çatalına tekerlekler çekilerek araç, çekicinin kasasının içine yerleştirilmektedir. Ayrıca arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici sayesinde de iki aracın aynı anda taşınabilmesi imkanı olan bir çekici hizmetidir. Bu çekici hizmeti esnasında araç kapıların açılması gerekmez. Araç üst kısımdan yani tepeden dikkatlice kaldırılarak çekicinin içine koyulmaktadır. Yine bu çekici türünden yararlanmak için de araç çekici telefonnumaraları vardır.

Üçüncü çekici türü; vinçli kayan platforma sahip çekicidir. Vinçli kayan platform kullanılırken yolda kalan araç hareket ettirilebiliyorsa; çekici de bulunan kayar platforma girmesi sağlanmaktadır. Eğer araç hareket ettirilemiyorsa çekicide bulunan platform tarafından bu hizmeti veren araca çekilmesi söz konusudur. Bu çekici türü de arka kısmında bulunan çift tekerlek sayesinde iki aracı aynı anda kaldırabilmektedir. Oldukça pratiktir ve genel olarak tercih edilen çekici hizmeti çeşitleri arasında yer almaktadır.

Çekici Fiyatları Nasıldır?

Araç arızası ya da kaza durumlarında bazen araç hareket edemeyecek hale gelebilmektedir. Bu durum, yolda kalmak olarak da bilindiği için aracın hareket etmesi ve arızanın ortadan kaldırılması için çekici hizmetinden faydalanmak gerekir. Çekici fiyatları bu noktada sektör bazında kişilere değişiklik gösterebilmektedir. 

Araç arızalanmasında ya da kazalarda çekici hizmetinden yararlanmak istenildiğinde sigorta işin içine katılmaktadır. Bu durumda araç için sigorta sınırı aşılmamış durumda olan sıkıntılarda, çekici fiyatları konusunda herhangi bir ücret ödenmemektedir. Tüm ücretler sigorta tarafından karşılanmaktadır. Eğer sigorta sınırı aşılmış ise ya da araç için sigorta bulunmuyorsa araç çekici fiyatları için ödeme yapılması gerekmektedir. Bu durumda genel olarak çekici fiyatları 200 TL ile 400 TL arasında değişim göstermektedir.

İletişime geçin
Bize yazın!
Merhaba randevu ve sorularınız için nasıl yardımcı olabilirim ?